AgileGamesPL #3 – 8.03.2020

Agile Games Pl to wydarzenie mające na celu połączenie świata zwinnego tworzenia produktów oraz świata gier

AgileGamesPL #3 – 8.03.2020

19 stycznia 2020 Wydarzenia 0

Zapraszamy na trzecią edycję Agile Games! Spotykamy się 8 marca 2020r. Zarejestruj się już dziś!

 

Agenda

8:00 – start rejestracji
8:30 – 9:00 Oficjalne rozpoczęcie
9:00- 9:30 Icebreaker/ energizer
9:30- 12:00 Productize/ Featureban*
12:00 – 12:30 przerwa kawowa
12:30 – 15:00 Featureban/ Productize*
15:00 – 15:45 lunch
15:45 – 16:00 energizer
16:00- 17:30 Business Value Game /Business Value Game
17:30- 18:00 podsumowanie i zakończenie
18:00 + Afterparty

*Aby zapewnić jak najlepszą jakość nauki wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na 2 grupy. Każda z grup zagra w gry Productize, Featureban w innej kolejności (aby ograniczyć liczbę uczestników każdej z gier do maksymalnie 25 osób).


Adres, czyli gdzie będziemy grali:

Agile Games #3 odbywać się się bedzie na ulicy Puławskiej 182 na 12 piętrze w siedzibie naszego sponsora firmy 7N.

Wchodząc do budynku należy skierować się na recepcję i powiedzieć że bierze się udział w konferencji AgileGames, po otrzymaniu karty gościa należy kierować się do wind i wybrać 12 piętro. System wind poinformuje Was do której widny należy wsiąść.

 

Gry w które zagramy podczas 3 edycji AgileGames: 

Productize

„Productize” jest autorską grą/symulacją przygotowaną z myślą o osobach, które chcą lub dopiero zaczynają swoją przygodę z zarządzaniem produktem. Koncentruje się ona na takich aspektach jak: analiza wartości biznesowej, zarządzanie backlog’iem i release’ami oraz umiejętność wykorzystania informacji zwrotnych z rynku. Gra w unikalny sposób łączy klasyczne elementy rozgrywek (jak karty do gry czy tablice) oraz aplikację webową sterującą jej mechaniką. Podczas rozgrywki uczestnicy zarządzają wirtualnym produktem obserwując wpływ swoich decyzji na jego sukces. Grupą docelową mogą być wszystkie osoby biorące udział w cyklu życia oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem osób podejmujących decyzje produktowe. Gra przeprowadzana jest w kilku rundach. Wszyscy uczestnicy podzieleni są na drużyny, a nad przebiegiem rozgrywki w każdej z grup czuwa mistrz gry.

 

Featureban

Celem gry jest pokazanie czym naprawdę jest Kanban i dlaczego warto go stosować. Poznamy, a właściwie doświadczymy poszczególnych praktyk Kanbana, takich jak: wizualizacja pracy, ograniczanie prac w toku, zarządzanie przepływem, transparentność polityk i procedur. Myślą przewodnią trzech rund gry będzie kolejna praktyka Kanbanowa: Doskonalenie we współpracy wraz z ewolucją drogą eksperymentów. Poznamy także najważniejsze miary Kanban-owe.
Na koniec zaś wspólnie zastanowimy się nad praktycznymi zastosowaniami Kanbana w Waszym środowisku. Ponadto zidentyfikujemy jego najważniejsze silne strony oraz możliwości dalszego jego doskonalenia.

Dla kogo jest gra?
Dla najważniejszych uczestników procesu wytwarzaniu produktu, przede wszystkim dla Zespołu Developerskiego, Scrum Masterów, Product Ownerów, a także dla menedżerów zespołów lub działów. Dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem efektywnych metod pracy (nie tylko pracy developerskiej).

 

Business Value Game

Gra business Value Game to zabawna symulacja, która pozwala eksperymentować z różnymi sposobami zarządzania portfelem projektów, szacowania wartości biznesowej, ustalania priorytetów projektów i oceny ROI poprawy procesu. Poznaj biznesową stronę Agile!

Celem tej gry jest
– doświadczyć złożoności wartości biznesowej ,
– przećwicz priorytetyzację Backlog na podstawie wielu czynników,
– uświadomienie wartości ulepszeń technicznych (dług techniczny)
– zrozumienia wagi wiedzy biznesowej podczas priorytetyzacji

 

Co otrzymacie w cenie biletu:

  • Możliwość zagrania i doświadczenia gier które proponujemy na tej edycji AgileGames
  • Instrukcję do każdej z gier, tak abyście mogli je poprowadzić w Waszych zespołach i firmach
  • Lunch oraz przerwy kawowe

 

 

Regulamin konferencji/ polityka prywatności:

AgileGames #3 regulamin

AG#3 Polityka Prywatności